Miejsca znaczone, 2015
200 x 120, papier
, technika własna

Miejsca znaczone, to przestrzenie, które zostawiają pewien ślad w mojej pamięci. To pejzaże, które nie do końca są takie, jakie wydają się być naprawdę. To fragmenty mojego otoczenia, które zapamiętuję, jako pewien istotny element całości. Przetwarzam zapamiętane części krajobrazu, nawarstwiając kilka przestrzeni w jedną formę. Jeden obraz miejsca. Miejsca, które staje się moją przestrzenią osobistą.
Poszukiwanie swojej przestrzeni to nieodłączny element naszego życia. Niektórzy łączą się ze specyfiką miejsca bardzo szybko, uznając dane miejsce za dom. W moim przypadku liczne przeprowadzki, częste podróże, czy chęć poszukiwania ciągle nowych przestrzeni sprawiło, że przestaję utożsamiać się z jednym konkretnym miejscem. Istnieją obszary, co do których posiadam ogromny sentyment lub z utęsknieniem czekam na powrót do tego miejsca. Szybko następujące zmiany w otaczającym mnie krajobrazie zbudowały we mnie pewną otwartość w dostrzeganiu niuansów. Fragmenty miejsc dla mnie ważnych, zestawiam, łączę ze sobą, czy nawarstwiam jedno na drugie, pozostawiając dużą czystość i syntezę przedstawień. Brak fotografii i szkiców sprawia, że polegam jedynie na własnej pamięci. Nie jestem jednak w stanie zapamiętać wszystkich szczegółów. Dzięki temu obrazy, które pamiętam składają się z urwanych nie do końca określonych kadrów, które stanowią fascynację nad danym fragmentem przestrzeni. Reszta staje się być nieistotna. Ta selekcja sprawia, że tworzę pejzaże, które są moją własną interpretacją miejsc, które odwiedzam.
Istotnym elementem pracy licencjackiej są wizualizacje. Wyjście w przestrzeń publiczną już we wcześniejszych realizacjach stanowi poszukiwanie przestrzeni dla własnych realizacji. To przestrzeń publiczna, w tym przypadku głównie przestrzenie reklamowe stają się dla mnie inspiracją. To pewnego rodzaju chęć uporządkowania krajobrazu miejskiego i przywrócenia rzeźby w przestrzeń architektoniczną.

Dyplom licencjacki
Promotor prof. Jacek Jagielski
Recenzent dr Igor Mikoda

4) Miejsca znaczone (1)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

4) Miejsca znaczone (5)

4) Miejsca znaczone (4)